zamknij

Czas na Afterparty!

Już po raz czwarty udało nam się pokazać na Wyspach Brytyjskich najnowsze perełki polskiej kinematografii. A Wy po raz czwarty udowodniliście, że mamy dla kogo organizować Festiwal. To świetna motywacja do dalszego działania. Dziękujemy za wspólne dwa miesiące! Zamiast ocierać łzy wzruszenia, postanowiliśmy jednak pożegnać się w zdecydowanie weselszej atmosferze i zorganizować imprezę. Przeczytajcie, co dla Was przygotowaliśmy!

 

Festiwal Filmowy Play Poland nieubłaganie zbliża się ku końcowi. W piątek, 28 listopada w Glasgow odbędzie się ostatni z 60 (!) pokazów IV edycji. W tym roku udało nam się zaprezentować Wam niemal 80 długo i krótkometrażowych filmów, zorganizować sporo wystaw Polskiej Szkoły Plakatu i polskiej sztuki współczesnej. Gościliśmy wybitnych polskich reżyserów – Krzysztofa Skoniecznego i Macieja Pieprzycę,a także utalentowanych młodych artystów – Tomasza Płonkę oraz Michała Jankowskiego. Organizowaliśmy koncerty i imprezy. Podsumowując – jest co świętować! Dlatego postanowiliśmy zorganizować Play Poland Afterparty. Mamy nadzieję, że do nas dołączycie!

Serdecznie zapraszamy w piątek, 28 listopada do The Forest Cafe, gdzie o godzinie 18:30 rozpocznie się nasza pożegnalna impreza.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo kulturalnych atrakcji. Imprezę rozpocznie krótka projekcja najlepszych filmów krótkometrażowych prezentowanych podczas IV edycji Play Poland. Ale to nie wszystko! Swoją premierę będą miały dwa filmy krótkometrażowe, których reżyserem jest Henry Tod - "LASCIATE OGNI SPERANZA" i "THE END OF QUIET", inspirowane dwoistością ludzkiej natury- ciemną stroną drzemiącą w każdym człowieku oraz różnorodnymi nurtami filozoficznymi. Ten utalentowany muzyk i kompozytor, związany ze sceną muzyczną od 1990 roku, brał udział w takich przedsięwzięciach muzycznych jak: W KOŃCU CO TAM, CANDIDA, SWEET NOISE, DEADBAMBI. Po wyjeździe do Szkocji w roku 2006 zaczął pracować nad własnym elektroniczno -klasycznym projektem TABLEFORMICA. Jak sam mówi, muzyka instrumentalna zawsze była jego środkiem wyrazu, który z czasem ewoluował, by ostatecznie w roku 2013 przebudzić od wielu lat drzemiącą w nim fascynację filmową. Do jego ulubionych reżyserów zalicza się Andrzej Żuławski, Werner Herzog, Andriej Tarkowski, Bela Tarr, David Lynch, Harmony Korine, czy Lars von Trier. I z pewnością przebłyski tej mrocznej, wciągającej widza estetyki, są widoczne w produkcjach tego artysty.

Po sporej dawce emocji, jakiej dostarczą Wam krótkie metraże Henry'ego, wystąpi ze swoim solowym koncertem Hamish James Hawk. Autor tekstów, muzyk i wokalista zagra piosenki ze swojej debiutanckiej płyty 'AZNAVOUR', która została okrzyknięta przez wytwórnię Avalanche Records jedną z 10 najciekawszych nagrań 2014. Przy kołyszących dźwiękach gitary będziecie mogli posłuchać o zagubionych miłościach, podróżach, przyjaźniach i wszystkim tym, co gra w duszy tego młodego folkowego muzyka.

Imprezie towarzyszyć będzie również wernisaż prac Mateusza Jarży, wychowanka Uniwersytetu Zielonogórskiego , od lat mieszkającego i działającego w Edynburgu. Ten człowiek-instytucja zajmuje się malarstwem, fotografią, grafiką komputerową, jest szefem Polish Art Europe i dyrektorem Play Poland Film Festival. To właśnie dzięki jego pomysłowi, edynburska jesień już od czterech lat upływa pod znakiem polskiej kinematografii.

Warto również wspomnieć o loterii, w której będziecie mogli wygrać festiwalowe gadżety – jeżeli nie udało Wam się zdobyć ich w naszych konkursach, to ostatnia szansa, żeby wrócić do domu z naszym plakatem, koszulką, torbą, czy tegorocznym katalogiem z autografami.

The Forest Cafe jest wyjątkowym miejscem na mapie Edynburga, prowadzonym przez wolontariuszy. W środku panuje niezwykła atmosfera. Co więcej, jeżeli będziecie głodni, jest tam również możliwość kupienia sobie czegoś do jedzenia! W klubie panuje zasada B.Y.O.B., więc jedyna opłata, jaką ponosicie, to tzw. korkowe. Uwzględnijcie jednak, że alkohole mocniejsze niż wino są zabronione. :)

Wstęp na imprezę jest darmowy. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie wydarzenia na Facebooku:
Play Poland Afterparty! 

  
powered by lechowicz.biz
Copyright © Polish Art Europe ltd.
info@polisharteurope.org
9 Murrayfield Place, EH12 6AA Edinburgh, UK
Company No. SC386003