zamknij

'Złote krople' wygrywają w Los Angeles

Film Daniela Zduńczyka i Marcina Męczkowskiego zdobył nagrodę dla najlepszej animacji podczas New Media Film Festival w Los Angeles.

 

New Media Film Festival to jeden z największszych na świcie festiwali promujących artystów telewizji i nowych mediów. Jego organizatorzy nagradzają twórców filmów animowanych, seriali internetowych, aplikacji i teledysków.

Nagroda dla najlepszej animacji festiwalu w Los Angeles to kolejne wyróżnienie dla filmu Zduńczyka i Męczkowskiego. Ich film w 2015 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Dada Saheb Phalke Film Festival w Indiach.

"Złote Krople" to pełnometrażowy animowany film familijny przygotowywany przez wrocławskie studio Virtual Magic. Jego reżyserami są Daniel Zduńczyk i Marcin Męczykowski, a za scenariusz odpowiadają Andrzej Surmacz, Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski i Wioletta Pomorska-Yang.

Film opowiada historię skonfliktowanego rodzeństwa 7-letniego Adama i 15-letniej Anety, którzy w obliczu choroby matki postanawiają pogodzić się i wspólnie poszukać pomocy. Aby znaleźć lekarstwo dla swojej mamy, z pomocą czarownicy przenoszą się do średniowiecznej krainy.
 

"Złote Krople" powstały we wrocławskim studiu Virtual Magic (odpowiedzialnym między innymi za animacje "Asylum 5D", "Tajemnicze Podziemie 5D", "Ocenarium Prehistoryczne" oraz "Kajko i Kokosz"), a podczas ich realizacji wykorzystywano najnowsze technologie AMD, pozwalające na szybkie tworzenie animacji. Film łączy klasyczną animację rysunkową z trójwymiarową animacją komputerową.

Głosów bohaterom filmu udzielili Benjamin Lewandowski i Aleksandra Kowalicka, a także Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Robert Gonera, Marzena Kipiel-Sztuka, Dariusz Gnatowski, Jarosław Boberek, Tomasz Kot i Jerzy Kryszak.

Film trafi do na ekrany jesienią 2015 roku.

http://culture.pl/pl/artykul/zlote-krople-wygrywaja-w-los-angeles
  
powered by lechowicz.biz
Copyright © Polish Art Europe ltd.
info@polisharteurope.org
9 Murrayfield Place, EH12 6AA Edinburgh, UK
Company No. SC386003