EN PL
zamknij

'Mleczny Brat' nagrodzony na festiwalu Della Lessinia

„Mleczny brat”, krótkometrażowa fabuła Vahrama Mkhitaryana, została na Festiwalu della Lessinia nagrodzona statuetką Lessinia d’Argento za najlepszą reżyserię. Reżyser odebrał nagrodę osobiście.
 
Vahram Mkhitaryan może się pochwalić kolejną nagrodą. Na zakończonym 30 sierpnia włoskim Festiwalu della Lessinia zrealizowana przez niego fabuła „Mleczny brat” została uhonorowana nagrodą Lessinia d’Argento za najlepszą reżyserię. Jest to tym większe wyróżnienie, że na ogół nagroda te przyznawana jest filmom pełnometrażowym, ale w tym roku jury postanowiło zrobić wyjątek i nagrodzić film krótkometrażowy. Vahram Mkhitaryan był gościem Festiwalu della Lessinia i statuetkę odebrał osobiście.

Festival della Lessinia to jedyny we Włoszech festiwal poświęcony w całości filmom górskim. Organizowany jest już od ponad dwudziestu lat, a odbywa się w niewielkiej górskiej miejscowości Bosco Chiesanuova w północnych Włoszech. W tym roku w jury festiwalu zasiedli: Maryse Bergonzat (Francja), Linda Cottino (Włochy), Skule Eriksen (Norwegia), Dimitris Koutsiabasakos (Grecja) i Michael Pause (Niemcy).

„Mleczny brat” to historia małego chłopca o imieniu Seto, który żyje w małej wiosce w Armenii. Wkrótce na świat ma przyjść nowy członek rodziny. Seto marzy o braciszku, jednak nowo narodzone niemowlę umiera. Zamiast małego brata w życiu chłopca pojawia się jagnię. Początkowa niechęć szybko przeradza się w sympatię – między Seto a barankiem rodzi się przyjaźń. Niestety nie na długo. Decyzją rodziny chłopiec musi rozstać się z „mlecznym bratem”.

Film 'Mleczny Brat' będzie można obejrzeć w ramach pokazów Szkoły Wajdy:

Glasgow – 6.11 ; 7:00pm; Sikorski Polish Club; FREE
Edynburg – 11.11; 8:40pm; Filmhouse; £6 full/ £4,20conc.
Aberdeen – 18.11; 8:40; Belmont Filmhuse; £6,50 full/ £4conc. 
polishshorts.pl
  
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
68 Inchview Terrace, EH7 6TH Edinburgh, UK
Company No. SC674387