EN PL
zamknij

Internetowa odsłona Play Poland Film Festival


Trwająca od wielu miesięcy pandemia stała się przyczyną istotnych zmian w funkcjonowaniu państw, społeczeństw, firm, instytucji publicznych i
jednostek. Jej skutki dotykają niemal każdej dziedziny życia. Jednocześnie czas pandemii stał się czasem weryfikacji branży festiwalowej w Polsce i na świecie. To pandemia wymusiła perspektywiczne myślenie o ferstiwalach i przeniesienie ich do sieci.
Festiwalowe wersje online pozwalają poszerzyć widownię, docierają do widzów z całej Polski, a nawet ze świata. Przeprowadzka festiwali w przestrzeń wirtualną ma zupełnie inny wymiar, który pozwala na wykraczanie ponad publiczność wielkich miast, docierając z kinem najwyższej jakości do widza masowego.
 
Play Poland Film Festival jest jednym z największych polskich festiwali filmowych, organizowanych na tak szeroką skalę w sieci i przybierającym całkowicie nowatorską formę, w oparciu o technologie, do których dotąd sięgaliśmy tylko incydentalnie, z
w pełni bezpieczną platformą VOD na czele.
 
Siódma edycja Play Poland Film Festival będzie przygotowywana w sposób pozwalający na realizację festiwalu w całości w internecie. Internetowa odsłona festiwalu daje nowe, wcześniej nierealne do osiągnięcia możliwości dotarcia do widzów.
Na specjalnie zbudowanej platformie internetowej, posiadającej kilka kanałów z wydarzeniami na żywo, odbędą się spotkaniami z twórcami, konkursy, konferencje, warsztaty oraz wywiady z reżyserami oraz artystami. Dzięki możliwościom streamingowym platformy, reżyserzy i inni goście festiwalu nie będą musieli podróżować, aby spotkać się ze swoimi fanami.

Poza projektami filmowymi z różnych kategorii, dodatkowo pokażemy wirtualne wystawy i recenzje filmów.
PPFF 2021 poruszy tematykę problemów społecznych i psychologicznych, które wywołała pandemia. Przedstawimy wizję przyszłości post-covidowej i sposoby radzenia sobie z nową rzeczywistością. Będziemy także poruszać kwestie ekologiczne, masowej dezinformacji i infodemii. W programie znajdą się dzieła młodych twórców, patrzących na problemy współczesnego świata oraz całą sekcję filmową poświęconą Stanisławowi Lemowi i jego twórczości.
 
person standing in front of optical illusion wall
https://unsplash.com/photos/ODbOdeQVF2Q

Tegoroczna edycja Play Poland Film Festival będzie w całości przygotowywana przez studio Blob, które tworzy grupa doświadczonych projektantów, artystów, specjalistów ds. marketingu, komunikacji, filmu, reklamy, brandingu, grafiki 3D. Łączy ich wspólna misja: chcą angażować swój twórczy potencjał i wiedzę w wartościowe projekty, których główną oś stanowią: człowiek, społeczeństwo, kultura, ekologia. Dlatego też zaangażowali się w tworzenie PPFF. Synergia Play Poland Film Festival w połączeniu z technologią studia Blob pozwoli stworzyć festiwal, który w całości odbędzie się w sieci.
„Blobowa” technologia pozwala gościć różnego rodzaju imprezy artystyczne. Platforma studia Blob stanowić będzie dom dla festiwali, koncertów, wystaw artystycznych oraz wszelkich inspirujących projektów oraz przedsięwzięć, które chcą zaistnieć w sieci, a nie posiadają podobnej platformy.

Możliwości streamingowe platformy pozwalają na organizowanie videokonferencji, warsztatów, otwieranie i prowadzenie różnego rodzaju imprez artystycznych oraz goszczenie akcji społecznych, zgodnych z ideami Bloba – na żywo, z dowolnego miejsca na świecie. Publiczność może komentować, a także zadawać pytania specjalnym gościom imprez, prowadzącym i prelegentom. Przygotowywana przez wiele miesięcy „platforma blobowa” stanie się ważnym miejscem dla promocji kina, kultury oraz sztuki.

Studio Blob powstało, by pomagać markom, przedsiębiorstwom i instytucjom promować akcje, produkty i wydarzenia, które w centrum stawiają człowieka, środowisko naturalne oraz promują postawy pro-ekologiczne i szacunek dla każdej jednostki.
Blob pragnie współpracować z organizacjami oraz firmami, które mają podobne cele, aby propagować sztukę na najwyższym poziomie, zadawać ważne pytania i wskazywać ścieżki, którymi warto podążać w dzisiejszym świecie.

Pełna lista korzyści oraz oferta współpracy ze studiem Blob zostanie przygotowana i przedstawiona wkrótce szerszej publiczności.
Studio swoja ofertę kieruje do biznesu odpowiedzialnego społecznie, przedsiębiorstw i start-upów, organizacji NGO, instytucji związanych z kulturą, sztuką, środowiskiem, gospodarką w obiegu zamkniętym, edukacją, zdrowiem oraz innymi projektami poprawiającymi jakość życia ludzi.
 
Dzięki wiedzy, kreatywności oraz zaangażowaniu studia Blob, zmiana formuły festiwalu Play Poland Film Festival z tradycyjnego na hybrydowy oraz stworzenie platformy docierającej do nieograniczonej ilości publiczności z całego świata, pozwoli nam rozszerzyć działania PPFF, a także zaprosić do współpracy organizacje polonijne z całego świata – wszystko po to, aby tworzyć rzeczy ważne, o wysokiej jakości estetycznej i skutecznie przebijające się do świadomości konsumentów i odbiorców.
Najbliższa edycja PPFF po raz pierwszy będzie w stu procentach ekologiczna – poprzez brak materiałów drukowanych czy brak przesyłek taśm ze szpulami filmowymi. Dzięki najnowszej technologii, festiwal w formie online będzie dostępny nie tylko – jak dotychczas – dla publiczności w kilkunastu miastach, ale pozwoli dotrzeć do publiczności na całej kuli ziemskiej.
 
Katarzyna Ciesielka
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387