EN PL
zamknij

Sukienka wygrywa Atlanta Film Festival

Współfinansowany przez PISF film „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka zdobył nagrodę Best Narrative Short Award na Atlanta Film Festival. To wyróżnienie pozwoli produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej ubiegać się o oscarową nominację w 2022 roku.

Atlanta Film Festival jest jednym z największych i najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Prezentuje niezależne, międzynarodowe i krótkometrażowe filmy, które tym razem wybrano spośród ponad 8 tys. zgłoszeń z całego świata. 45. edycja wydarzenia odbyła się w dniach 22 kwietnia-2 maja w formule hybrydowej, zarówno podczas pokazów wirtualnych, jak i w kinie drive-in.
 
Obraz Tadeusza Łysiaka miał swoją premierę na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Znalazł się również w oficjalnej selekcji międzynarodowych festiwali w Karlowych Warach, Odense, Clermont-Ferrand czy Moskwie, a także polskich: Kameralne Lato w Radomiu i Młodzi i Film w Koszalinie. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego studenckiego filmu krótkometrażowego IN THE PALACE Short Film Festival, zwyciężył w konkursie Let’s Include podczas Bengaluru International Short Film Festival w Indiach, a także został nagrodzony na Rhode Island International Film Festival w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę Anny Dzieduszyckiej.


 

Fabuła filmu i twórcy

„Sukienka” opowiada historię Julii, pracującej w przydrożnym motelu, której życie zmienia się gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki. Długo skrywane przez kobietę pragnienia dają o sobie znać. Ale nie jest to tylko historia kobiety spotykającej mężczyznę. Julia jest fizycznie odmienna od otaczającego ją społeczeństwa, jest niskorosła, przez co w swoim życiu doświadczyła wielu przykrości. To wbrew pozorom uniwersalna opowieść o tęsknocie bez względu na dzielące nas bariery i różnice.

W rolach głównych wystąpili: Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski, a także Andrzej Glazer i Lea Oleksiak. Tadeusz Łysiak jest nie tylko reżyserem filmu, ale również autorem scenariusza. Za montaż odpowiada Mariusz Gos, za muzykę Jan Ignacy Królikowski, a autorem zdjęć jest Konrad Bloch.

https://pisf.pl/aktualnosci/sukienka-wygrywa-atlanta-film-festival/?
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387