EN PL
zamknij

Lamb nagrodzony w Cannes

Współfinansowany przez PISF debiut fabularny islandzkiego reżysera Valdimara Jóhannssona otrzymał w Cannes nagrodę za oryginalność.

Jury pod przewodnictwem reżyserki Andrei Arnold przyznało nagrody w ramach sekcji Un Certain Regard. Nagrodę za oryginalność zdobył fabularny debiut Valdimara Jóhannssona „The Lamb”.
 


Film jest koprodukcją islandzko-szwedzko-polską. Został wyprodukowany przez Hrönn Kristinsdóttir („Summer Children”, „Anioły wszechświata”) i Sarę Nassim z firmy Go to Sheep, Piodora Gustafssona („Granica”, „Żona”) i Erika Rydella z firmy Black Spark Production oraz Klaudię Śmieję-Rostworowską („Obywatel Jones”, „High Life”) i Jana Naszewskiego z Madants/NEM Corp., w koprodukcji z Film i Väst, Chimney Sweden i Chimney Poland oraz we współpracy z Rabbit Hole Productions i Helgim Jóhannssonem. Za montaż filmu odpowiada Agnieszka Glińska.

Laureaci Un Certain Regard

Nagroda Un Certain Regard: „Unclenching The Fists”, reż. Kira Kovalenko

Nagroda Jury: „Great Freedom”, reż. Sebastian Meise

Najlepsza obsada: „Bonne Mere”, reż. Hafsia Herzi

Nagroda za oryginalność: „Lamb”, reż. Valdimar Jóhannsson

Nagroda za odwagę: „La Civil”, reż. Teodora Mihai

Wyróżnienie specjalne: „For The Stolen”, reż. Tatiana Huezo


Opis filmu

Islandzka para, María (Noomi Rapace) i Ingvar (Hilmir Snaer Gudnason), mieszkają wraz ze stadem owiec na pięknej, odległej farmie. Kiedy znajdują na niej niezwykłego noworodka, postanawiają go zatrzymać i wychować jak własne dziecko. Niespodziewana perspektywa powiększenia rodziny przynosi im wiele szczęścia, ostatecznie jednak prowadzi do tragedii.

https://pisf.pl/aktualnosci/lamb-nagrodzony-w-cannes/
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387