EN PL
zamknij

Projekt Szczeliny na 55. MFF w Karlowych Warach

Współfinansowana przez PISF produkcja „Szczeliny” Magdaleny Gajewskiej znalazła się wśród tytułów wybranych do VII edycji Future Frames w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

 
 

Program European Film Promotion ma zwrócić uwagę specjalistów z branży filmowej, jak i dziennikarzy, na młodych europejskich twórców filmowych. Podczas Industry Days na MFF w Karlowych Warach dziesięciu obiecujących reżyserów i reżyserek zaprezentuje swoje dotychczasowe dokonania realizowane w szkołach filmowych, a także weźmie udział w najciekawszych wydarzeniach branżowych oraz specjalnie dla nich przygotowanych wykładach mistrzowskich.

Projekt „Szczeliny” w reż. Magdaleny Gajewskiej z Warszawskiej Szkoły Filmowej został zgłoszony przez PISF, a ostatecznej selekcji dokonał Dyrektor Artystyczny KVIFF Karel Och i jego zespół programowy. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to największy festiwal filmowy w Czechach, a wśród twórców filmowych, dystrybutorów, przedstawicieli handlowych i dziennikarzy uważany jest on za najważniejsze wydarzenie filmowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Szczeliny” – fabuła filmu

„Szczeliny” to opowieść o trzydziestoletniej Teresie, młodej matce, która po porodzie wpada w depresję poporodową. Wraz z mężem Tadeuszem postanawiają tymczasowo wrócić do domu Teresy w małym miasteczku.

W swoim rodzinnym mieście Teresa niespodziewanie wpada na swoją dawną miłość, Annę. Silne emocje odradzają się u obu kobiet. Od tej chwili obraz depresji przeplata się z obrazem pożądania i fascynacji. Teresa pozostaje z trudnym wyborem – powinna ona zostać z mężem lub rozpocząć nowe życie z Anną?

https://pisf.pl/aktualnosci/projekt-szczeliny-na-55-mff-w-karlowych-warach/?
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387