EN PL
zamknij

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

7 września w Koszalinie rozpoczęła się 18. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Podczas pięciodniowego –współfinansowanego przez PISF – festiwalu wyświetlone zostaną 33 filmy konkursowe i osiem seansów dodatkowych. Bezpłatne projekcje odbywać się będą w kinie Alternatywa w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. 

 
 

Idea festiwalu 

Motywem przewodnim pełnoletniego już Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja jest łączenie niepełnosprawności ze sztuką filmową. Prezentowane filmy poruszają tę problematykę w różnych jej aspektach, sprzyjają integracji i udowadniają, że „życie można zacząć wiele razy”.  

W 2016 roku EFF Integracja Ty i Ja otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”. Organizatorami festiwalu są Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela. 

Festiwal w kinach w całej Polsce 

Podczas festiwalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć zarówno filmy dokumentalne, jak i fabularne. Nie tylko zresztą w Koszalinie – część produkcji znajdzie się 8 i 9 września w repertuarze 16 kin: w Częstochowie (Kino Iluzja), Elblągu (Kino Światowid), Kielcach (Kino Fenomen), Koninie (Kino Centrum), Krakowie (Kino Paradox), Lubinie (Kino Muza), Lublinie (Kino Bajka), Łodzi (Kino Charlie), Olsztynie (Kino Awangarda 2), Opolu (Kino Studio), Poznaniu (Kino Pałacowe), Przemyślu (Kino Centrum), Rzeszowie (Kino Zorza), Słupsku (Kino Rejs), Szczecinie (Kino Zamek) i Warszawie (Nove Kino Wisła). 

W repertuarze znajdą się m.in. filmy współfinansowane przez PISF – „Ondyna” w reż. Tomasza Śliwińskiego i „Oko Boga” w reż. Igora Kaweckiego.

Jury konkursowe

W jury tegorocznego festiwalu zasiądzie Adam Woronowicz, Marta Lipińska, Katarzyna Gniewkowska, Marcin Bortkiewicz oraz prof. UAM dr hab. Wojciech Otto – współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”. 

Więcej na stronie festiwalu.

https://pisf.pl/aktualnosci/europejski-festiwal-filmowy-integracja-ty-i-ja-czas-start/
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387