zamknij
Szkoła Wajdy

BUDZIK

reż. Piotr Małecki | 2015 | 33’Cyprian, Filip, Ola i Kuba – czworo spośród piętnaściorga młodych pacjentów. Od dłuższego czasu są w śpiączce. I ich rodzice – zdeterminowani, by pomóc im wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historię ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci w podwarszawskiej klinice Budzik.
 
TRAMPKARZE

reż. Marcin Filipowicz | 2015 | 28’Głównym bohaterami filmu dokumentalnego są dwaj bracia: 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Mają marzenie wielu chłopców w ich wieku – chcą być wielkimi piłkarzami.

Film dokumentalny pokazuje początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Jest to również o opowieść o ojcu, który musi przygotować swoich synów do opuszczenia domu rodzinnego i samodzielnego życia w trudnym dorosłym świecie. 

WYSPA

reż. Natalia Krasilnikova | 2015 | 18’Bohaterem filmu "Wyspa" jest Mykola Golowan, stary rzeźbiarz z ukraińskiego miasteczka Łuck, w którym już ponad 30 lat buduje swój wyjątkowy dom. Miejsce to stało się atrakcją turystyczną - ludzie przyjeżdżają, by zrobić sobie na pamiątkę zdjęcie na tle domu, czasem z samym mistrzem. Ale film opowiada przede wszystkim o codzienności człowieka, który zajmuje się ukochaną pracą, nie zważając na popularność. Jest to przypowieść o harmonii samotności.

KONIEC ŚWIATA

reż. Monika Pawluczuk | 2015 | 40’„Koniec świata” to kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają - często niepotrzebnie - pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas z osobna.  Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.

  
powered by lechowicz.biz
Copyright © Polish Art Europe ltd.
info@polisharteurope.org
9 Murrayfield Place, EH12 6AA Edinburgh, UK
Company No. SC386003