EN PL
zamknij

Nagroda dla Żywie Biełaruś

Film „Żywie Biełaruś" został nagrodzony na 11. MFF Flagey w Brukseli. Obraz w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz w tegorocznej edycji festiwalu.

 


Międzynarodowy Festiwal Filmowy Flagey w Brukseli

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Brukseli widzowie mieli już po raz 11-sty możliwość zapoznania się z nowymi europejskimi produkcjami. W tegorocznej edycji festiwalu znalazło się prawie 70 filmów z różnych krajów, a ich pokazom towarzyszyły spotkania z filmowcami oraz szereg warsztatów.


„Żywie Biełaruś" najlepszym scenariuszem

Polska produkcja otrzymała nagrodę za scenariusz autorstwa Krzysztofa Łukaszewicza i Franaka Viačorki na zakończonym 26 czerwca Festiwalu. Najlepszym filmem w tegorocznej edycji wybrany został obraz „Michael Kohlhaas w reżyserii Arnaud des Pallières.


Polskie produkcje na festiwalu

Oprócz „Żywie Biełaruś Krzysztofa Łukaszewicza w Konkursie Głównym brał udział film „Bejbi Blues Katarzyny Rosłaniec. Publiczność miała możliwość zobaczyć również nagrodzony na festiwalu Sundance film „Nieulotne w reżyserii Jacka Borcucha oraz „Miłość w reżyserii Sławomira Fabickiego.


Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na: www.brff.be

 

Źródło: www.pisf.pl

Sebastian Chlebicki
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387