EN PL
zamknij

OJCIEC I SYN wygrywa w Moskwie!

"Ojciec i syn" w reżyserii Pawła Łozińskiego wygrał Konkurs Filmów Dokumentalnych 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Festiwal odbył się w dniach 20-29 czerwca 2013 r.

 


Nagroda główna - Srebrny Św. Jerzy

W tym roku w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Free Thought" na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie znalazło się 7 produkcji z całego świata. Zwycięzcą konkursu został polski film "Ojciec i syn" w reżyserii Pawła Łozińskiego. Reżyser został nagrodzony statuetką Srebrnego Św. Jerzego i nagrodą pieniężna w wysokości 5 tys. dolarów. Filmy były oceniane przez międzynarodowe jury w składzie: Claas Danielsen, Coco Schrijber oraz Sergiej Dworcewoj.

“Ojciec i Syn” został doceniony nie tylko w Moskwie, ale już wcześniej zdobył Srebrny Róg dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym.


Fabuła Filmu

Dwaj wybitni dokumentaliści – Marcel i Paweł rozpoczynają podróż po Europie. Łączy ich zawód i życiowa pasja, którą jest tworzenie filmów, jednak ich relacje są skomplikowane i pełne niedopowiedzeń. Dla ojca podróż ta stanowi powrót do miejsca urodzenia, dla syna z kolei jest to próba pogodzenia się z przeszłością.


MFF w Moskwie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie uznawany jest za jeden z największych festiwali filmowych na świecie. Jego dyrektorem jest Nikita Michałkow - rosyjski reżyser i aktor. Poza zwycięskim filmem podczas Festiwalu zaprezentowano kilka innych polskich produkcji m. in.:

  • "Drogówkę" Wojciecha Smarzowskiego (Konkurs Główny),
  • "Ostatnie piętro" Tadeusza Króla (Around the World),
  • "Fuck For Forest" Michała Marczaka (Wild Nights).


Więcej o festiwalu na stronie: www.moscowfilmfestival.ru


Źródło: www.pisf.pl
 

Katarzyna Własińska
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387