EN PL
zamknij

NASZA KLĄTWA w Szwajcarii!

Nasza klątwa w reżyserii Tomasza Śliwińskiego
www.pisf.pl
"Nasza klątwa" w reżyserii Tomasza Śliwińskiego
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno
www.pardolive.ch
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno

Film „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego weźmie udział w programie rozpoczynającego się 7 sierpnia 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno.

 


O filmie „Nasza klątwa”


Dokument Tomasza Śliwińskiego opowiada o zmaganiach reżysera wraz z żoną z nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka. „Klątwa Ondyny”, bo o niej mowa, jest rzadką, genetycznie uwarunkowaną oraz potencjalnie śmiertelną chorobą. Chorzy z tym zespołem mogą doznać zatrzymania oddechu we śnie i wymagają wspomagania go za pomocą respiratora. Film opowiada o walce rodziców z lękiem spowodowanym chorobą dziecka oraz próbą zapewnienia synowi normalnego dzieciństwa.


O nagrodzie Pardi di domani/Leopards of Tomorrow


W ramach międzynarodowej sekcji filmów krótkometrażowych podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno 24 tytuły z całego świata zmierzą się o nagrodę główną w kategorii Pardi di domani/Leopards of Tomorrow. Obrazy prezentowane w ramach wspomnianej sekcji to filmy krótkometrażowe realizowane przez studentów szkół filmowych lub niezależnych twórców przed ich pełnometrażowymi debiutami.


Festiwal potrwa od 7 do 17 sierpnia 2013 roku.


Przeczytaj więcej o Festiwalu na: www.pardolive.ch

Źródło: www.pisf.pl
 

Sebastian Chlebicki
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387