EN PL
zamknij

Nagroda dla SZTUKI WOLNOŚCI

Film dokumentalny w reżyserii Wojciecha Słoty i Marcina Kłosowicza - SZTUKA WOLNOŚCI został nagrodzony na Cervino CineMountain Festival we Włoszech. Zwyciężył on w kategorii Best Mountaineering Film.

 


Fabuła Filmu

„Sztuka Wolności” opowiada o polskim himalaizmie w czasie PRL tj. w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Pomimo ekonomicznego niedostatku Polacy wyruszali wtedy na niezwykle drogie przecież wyprawy w Himalaje i uznawani byli za najlepszych himalaistów na świecie. Produkcja mówi o tak znanych postaciach jak Jerzy Kukuczka, Andrzej Zawada i Wanda Rutkiewicz.

„Sztuka Wolności” dotyczy najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych wejść na szczyty. Ukazuje jak zachowuje się człowiek w ekstremalnie trudnych warunkach i przezwycięża słabości swojego ciała. Prezentuje himalaizm jako szkołę przeżycia, odwagi, solidarności i w końcu prawdziwej wolności.


Nagrody dla Filmu

Nagroda na włoskim Festiwalu współorganizowanym przez Włoski Klub Alpinistyczny to nie pierwsze międzynarodowe wyróżnienie dla „Sztuki Wolności”. Film ten został już nagrodzony podczas:

  • Górskiego Festiwalu w Vancouver,
  • Krakowskiego Festiwalu Górskiego,
  • Festiwalu w Katmandu,
  • Festiwalu Filmów Górskich w Chicago.


Źródło: www.culture.pl
 

Katarzyna Własińska
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387