EN PL
zamknij

Polskie filmy w Kosowie

Otwarcie DokuFest 2013
www.dokufest.com
Otwarcie DokuFest 2013

W tym roku trzy polskie filmy wzięły udział w sekcjach konkursowych Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Prizren – DokuFest. Festiwal zakończył się 25 października 2013 roku.

 

 

 

O Festiwalu


DokuFest, Miedzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Prizren jest największym wydarzeniem filmowym w Kosowie. Festiwal organizowany jest w sierpniu w historycznym mieście Prizren i przyciąga rokrocznie wielu krajowych i międzynarodowych artystów. DokuFest skupia w sobie wydarzenia kulturalne, edukacyjne i związane ze sztuką. Organizowany jest od 2002 roku, a w 2010 roku został wyróżniony jako jeden z 25 najlepszych festiwali filmów dokumentalnych.

 

Polskie filmy w Kosowie


Trzy polskie produkcje wzięły udział w Prizren DokuFest 2013 i w różnych kategoriach walczyły o nagrody na Festiwalu w Kosowie. Film „Sztuka spadania” w reżyserii Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego w kategorii Feature Dox, „Mój Dom” w reżyserii Magdaleny Szymków w Short Dox i „Ziegenort” w reżyserii Tomasza Popakula w International Dox.


Więcej informacji o festiwalu znajdziesz na: www.dokufest.com
 

Sebastian Chlebicki
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387