EN PL
zamknij

Polskie filmy w Espinho

Polskie krótkie metraże i animacje zostały zakwalifikowane do konkursów 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego FEST New Directors / New Films, który odbędzie się w dniach 22-29 czerwca w Espinho w Portugalii. Wydarzenie poświęcone jest młodym reżyserom oraz ich pierwszym i drugim filmom.

 

„Fragmenty” i „Rwetes”

W konkursie krótkometrażowych filmów znalazły się etiudy szkolne Agnieszki Woszczyńskiej i Kuby Czekaja. Oba filmy były współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film dyplomowy „Fragmenty” Agnieszki Woszczyńskiej, zrealizowany w Szkole Filmowej w Łodzi, pokazywany był m.in. w sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors’ Fortnight) zeszłorocznego festiwalu w Cannes. Reżyserka za swój obraz zdobyła szereg nagród m.in. nagrodę specjalną im. Ewy Kamirskiej na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Z kolei etiuda „Rwetes” Kuby Czekaja, zrealizowana na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, została nagrodzona m.in. na festiwalu „Etiuda & Anima” w Krakowie.


„Dom” i „Unwanted desires”

W konkursie filmów animowanych pokazany zostanie „Dom” Agnieszki Borowej. Animacja, współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej, zdobyła w tym roku główną nagrodę w konkursie Poznań Open podczas Short Waves Festival. Kolejnym polskim akcentem będzie, wyprodukowany w Niemczech, film „Unwanted desires” Aleksandry Szmidy.
Wydarzenia towarzyszące

Festiwalowi co roku towarzyszy szereg wydarzeń branżowych, których celem jest wsparcie rozwoju i promocja młodych filmowców. Jednym z takich wydarzeń jest forum Training Ground, które oferuje swoim uczestnikom serię warsztatów i wykładów mistrzowskich prowadzonych przez ekspertów. Szansę zaprezentowania swoich projektów daje młodym twórcom Pitching Forum oraz specjalne spotkania branżowe.

Więcej informacji: fest.pt/2015.

https://www.pisf.pl/aktualnosci/polskie-filmy-w-espinho
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387