EN PL
zamknij

Film Hura wciąż żyjemy! na festiwalu Slamdance

„Hura, wciąż żyjemy!” w reżyserii Agnieszki Polskiej znalazł się w konkursie filmów fabularnych festiwalu Slamdance w USA. Obraz był premierowo pokazywany na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty. Film jest współfinansowany przez PISF.

Artystyczna komuna pracuje nad filmem o Róży Luksemburg, ale podczas przygotowań do produkcji znika tajemniczy Reżyser. Bohaterowie z jednej strony są nim zafascynowani, z drugiej życzą mu jak najgorzej. Gdzie się podział i kim jest człowiek, który tak mocno wpływa na życie kolektywu? Dynamika relacji między ludźmi żyjącymi w artystycznej i emocjonalnej symbiozie okazuje się wybuchowa i toksyczna. Inspiracją dla filmu była grupa artystyczna, której przywodził  Rainer Werner Fassbinder.
 

W filmie wystąpili m.in. Piotr Polak, Sonia Roszczuk, Marta Ojrzyńska, Arkadiusz Brykalski, Jacek Beler, Joanna Drozda, Marcin Czarnik, Bartosz Bielenia, Małgorzata Hajewska i Andrzej Konopka. Autorką scenariusza i reżyserką jest Agnieszka Polska. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek, za scenografię Tomasz Kowalski, za montaż Beata Walentowska, za dźwięk Igor Kłaczyński, za kostiumy Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz i Kacper Raczkowski. Producentką jest Anna Gawlita, a kierownikiem produkcji Dariusz Dużyński. Film wyprodukowała Kijora Film sp. z o.o w koprodukcji z Agnieszką Polską, Beatą Walentowską, Tomaszem Wolskim i Dariuszem Dużyńskim.


Sylwetka reżyserki
Agnieszka Polska jest artystką wizualną, która używa mediów generowanych komputerowo i tradycyjnego kina do refleksji na temat jednostki i jej społecznej odpowiedzialności. Prezentowała swoje prace w takich miejscach jak m.in.: New Museum i MoMA w Nowym Yorku, Centre Pompidou i Palais de Tokyo w Paryżu, Tate Modern w Londynie, Hirshhorn Museum w Waszyngtonie i Hamburger Bahnhof w Berlinie.

Uczestniczyła również w 57. Biennale w Wenecji, 11. Gwangju Biennale, 19. Biennale w Sydney i 13. Biennale w Stambule. Zwyciężczyni Nagrody Filmowej przyznawanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Preis der Nationalgalerie ufundowaną przez berliński Hamburger Bahnhof, gdzie w następnym roku wystawiła wielokanałową instalację video zatytułowaną „The Demon’s Brain”.
 
https://pisf.pl/aktualnosci/film-hura-wciaz-zyjemy-na-festiwalu-slamdance/
powered by The Blob Studio
Copyright © The Blob Studio ltd.
contact@weeblob.blog
6 Quarry Cottages, EH15 3HJ, Edinburgh, UK
Company No. SC674387